Uczesania dla dziewczynek na Komunię – zrób to sama

I Komunia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej dziewczynki. Po raz pierwszy zakłada śliczną białą suknię lub albę. W tym dniu wszystko powinno być perfekcyjne: od stroju po fryzurę. Wiele mam zastanawia się nad idealną fryzurą komunijną. Pomysłów jest wiele. Wiele dziewczynek ma po prostu rozpuszczone włosy: albo się je prostuje, albo robi im się przepiękne loki. Taka fryzura jest o tyle prosta, że z pewnością będzie do niej pasować wianek. Jako fryzura komunijna zawsze sprawdzi się także kok oraz różnego rodzaju upięcia włosów.

Kokardka z kucyków

Kokardki z włosów to świetny sposób na wyróżnienie zwykłych kitek. Wystarczy przedzielić włosy na dwa pasma i zrobić z nich pętelki (związać małymi gumkami). Następnie wybrać pasemko i przeciągnąć je przez dużą gumkę, na której zrobiony jest koński ogonek i z powrotem przełożyć przez pętelki. Pod spodem związać przezroczystą gumeczką i poprawić kształt kokardek.

Trzy spięte warkoczyki

Rozczesz włosy, zrób przedziałek na środku głowy i wyznacz po trzy pasemka włosów z każdej strony. Zaplataj zwykłe warkoczyki i połącz je z tyłu za pomocą gumek. To prosta i efektowna fryzura, którą jest w stanie zrobić każdy.

Serduszko z kucyka

Aby je wykonać, wystarczy uczesać dwa końskie ogonki po bokach głowy, zrobić dziurkę przy gumce i przełożyć pod nią włosy dziecka (od dołu do góry). Kitkę rozdzielić na dwie części, skręcić i związać na dole białą wstążeczką.

Kwiatki z włosów

Aby zrobić kwiatuszki z włosów będziesz potrzebować małych przezroczystych gumek. Wybierz pasemko włosów i nałóż na nie odrobinę pianki do włosów. Zwiąż pasemko gumką, zrób pętelkę i dwukrotnie przekręć gumką, przełóż przez nią kolejną pętelkę i znowu dwukrotnie przekręć gumką, tak samo zrób z kolejną pętelką. Na końcu przełóż gumkę przez pierwszą pętelkę. Kwiatek gotowy.

Serce z warkocza

Rozczesz i zbierz górną część włosów. Podziel ją na dwie części. Uczesz 2 warkocze, które będą znajdować się blisko siebie. Lewy warkocz skieruj w prawą stronę i zakręć dookoła, tworząc połówkę serca. Przypnij ją wsuwkami. Prawy warkocz skieruj w lewą stronę i zakręć dookoła, tworząc drugą połówkę serca. Przypnij ją wsuwkami. Końce warkoczy z gumkami schowaj pod spód, tak aby nie było ich widać. Całość spryskaj lakierem do włosów.

Kokardka z włosów

Kokardka jest na tyle subtelna, że świetnie dopasuje się do okazji i całej stylizacji. Wykonuje się ją zaledwie w dwie minuty, a do jej uczesania wystarczy elastyczna gumka i kilka wsuwek. Zrób przedziałek i przeciągnij do tyłu dwa pasemka z obu stron głowy. Zwiąż pasemka w małego kucyka, nie przeciągając włosów przez gumkę (zostaw „pętelkę”). Rozdziel „pętelkę” na dwie części. Każdą część przymocuj wsuwkami do głowy (od góry i dołu). Nadaj kokardce ładny, okrągły kształt, lekko rozciągając włosy palcami. Wybierz jedno pasemko włosów, przełóż je do góry i delikatnie owiń przez kokardę, tak, aby zasłonić gumkę.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 22751 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/uczesania-dla-dziewczynek-na-komunie-zrob-to-sama/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679) in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435