Kilka sposobów na kok z długich włosów

Kok to bardzo piękna i elegancka fryzura. Świetnie prezentują się nie tylko na ważne okoliczności, ale także na co dzień do pracy. Kok przy długich włosach to często nie lada wyzwanie. Na szczęście można wyróżnić naprawę wiele rodzajów koków: od bardzo wytwornych, aż po „luźne” i nieformalne, w sam raz na co dzień. Im włosy dłuższe, tym zrobienie idealnego koka może być trudniejsze, trzeba jednak próbować, nawet jeśli na początku nie będzie nam się udawało. Kok nie musi być na środku, może być na prawej albo lewej stronie, może też luźno zwisać tuż ponad karkiem.

Wiele koków powinno być gładko zaczesanych, dlatego zastosuj kosmetyki wygładzające. Stosuje się zazwyczaj tuż po umyciu włosów. Włosy najlepiej delikatnie podsuszyć, choć powinny zostać wilgotne. To zagwarantuje naszej fryzurze świeżość i idealne ułożenie.

Jak zrobić kok francuski?

Po umyciu włosów podziel głowę na dwie części-sekcje. Włosy na czubku głowy podepnij klipsem. Zacznij od pierwszej sekcji. Wybieraj 2-centymetrowe pasma i zakręć je na grubą lokówkę. Pracuj lokówką i nakręcaj na 2-centymetrowe pasma, kierując się wokół głowy. Jeśli masz włosy mniej podatne na skręcanie, każdy lok od razu lakieruj po skręceniu lokówką. Uwolnij sekcje na górze i powtórz kręcenie lokówką. Wypracuj kształt włosów za pomocą lokówki (na całej głowie), tak, by nie były one zbyt mocno skręcone. Pochyl lekko głowę do przodu i polakieruj wszystkie włosy. Susz delikatnym, chłodnym strumieniem powietrza tak, by loki nabrały naturalnego wyglądu. Podziel głowę na dwie sekcje od czubka do prawego i lewego ucha. Na sekcji z tyłu głowy zacznij pleść warkocz. Następnie wydziel prostokąt na części czołowo-ciemieniowej głowy i włosy z tej sekcji przypnij klipsem. W bocznych sekcjach głowy upleć cienki dobierany warkocz. Na tylnej części głowy podwiń warkocz tak, by stworzyć z niego upięcie. Warkocze z boku głowy dopnij do tego upięcia. Pozostałą sekcję prostokąta wyczesz, zalakieruj oraz zrób warkocz, unosząc włosy pod kątem 90 stopni. Utrwal całą fryzurę lakierem i wepnij we fryzurę kwiat lub ozdobę. Fryzura jest bardzo romantyczna i kobieca, możemy ją wykorzystać na ślub lub mniej zobowiązujące okoliczności.

Jak zrobić kok używając…skarpety?

Myjemy i podsuszamy słowy, ale pozostawiamy je chłodne i lekko wilgotne. Następnie bardzo dokładnie wyczesz włosy w kierunku korony głowy i zwiąż ciasno gumką, pozostawiając kucyk. Gumkę zaciśnij mocno. Kolejny etap to przygotowanie skarpety. Nie powinna być zbyt długa i cienka. Odetnij od skarpety część, w której mają znajdować się palce, uzyskując w ten sposób coś na wzór bardzo szerokiej gumki do włosów. I właśnie tę część skarpety nałóż na koniec kucyka, unosząc go do góry. Teraz dokładnie zawiń włosy do środka skarpety, bez obawy o wypadające pocieniowane końcówki. Nawet już po wywinięciu wszystkich włosów można je spokojnie wepchnąć do skarpety bez obawy o utratę formy koka.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 22262 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/kilka-sposobow-na-kok-z-dlugich-wlosow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do_action in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435