Jak zrobić burzę loków?

Loki, fale, kręcone włosy – wiele kobiet marzy o takiej fryzurze. Często jest tak, że kobiety o idealnie prostych włosach marzą o kręconych, a posiadaczki loków chętnie zamieniłyby swoje włosy na gładkie i proste. Na szczęście żyjemy w XXI wieku, co oznacza, że właściwie każda z nas może sobie pozwolić zarówno na idealnie wyprostowanie, jak i na zakręcenie włosów. Oczywiście, niektórym paniom przychodzi to z łatwością, innym, niestety, nie. Często warto najpierw udać się do fryzjera, który doradzi, wykona profesjonalny zabieg prostowania lub kręcenia włosów. Ważne jest także umiejętne dobranie kosmetyków do włosów.

Lokówka

Chyba najbardziej znane metoda. Końcówki włosów umieszczamy między płytkami lokówki, ściskamy i nakręcamy aż do nasady. Lokówka nie powinna dotknąć skóry głowy, dlatego trzeba robić to ostrożnie. Przytrzymujemy kilka sekund pasmo na lokówce i opuszczamy. I w ten sposób, pasmo za pasmem, skręcamy całe włosy. Metoda jest czasochłonna, dosyć ciężka, może też niszczy włosy. Z lokówki warto korzystać, gdy chcemy zakręcić pojedyncze pasma włosów, które chcemy następnie spiąć. Fryzura stworzona za pomocą lokówki nie jest zbyt trwała, dlatego trzeba ją utrwalić lakierem. Podobne efekty można uzyskać dzięki wąskiej prostownicy.

Termoloki

Poprzez podłączenie do prądu dochodzi do ich szybkiego nagrzania. Kiedy już osiągną pożądaną temperaturę nawija się na nie pasma włosów i przypina specjalnymi klipsami. W zależności od tego, jak długie i grube masz kosmyki, termoloki podkręcą Twoje włosy w 5 do 15 minut (przy grubych kosmykach). To metoda skuteczna, a dzięki różnej wielkości termolokom, możesz wyczarowywać loki od drobnych do bardzo grubych. Nowoczesne urządzenia tego typu nie mają zgubnego wpływu na stan włosów, o ile nie używa się ich codziennie.

Wałki i papiloty

Niezależnie od tego, co posiadasz, ich zastosowanie jest podobne. Nakłada się je na mokre, świeżo umyte włosy. Ważne jest, aby pasma były w miarę równe, ich szerokość powinna się mieścić w przedziale 2-4 centymetry. Najlepiej wałki lub papiloty zakręcić na noc. W zależności od tego jak podatne są włosy, powstaną loczki lub fale. Zanim po raz pierwszy użyjemy wałków albo papilotów przed ważnym dniem – wypróbujemy je wcześniej. Bardzo często bywa tak, że efekt nie jest taki, jakiego się spodziewałyśmy.

Suszarka z dyfuzorem

Jest zalecana paniom, które mają włosy falowane i podatne na kręcenie. Sekretem pięknych kręconych włosów po użyciu suszarki z dyfuzorem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Po wysuszeniu włosów taką suszarką, fale czy loki mogą szybko opaść i się rozprostować. W mokre włosy wetrzyjmy gumę do włosów, specjalny żel lub piankę do włosów kręconych. Po wysuszeniu spryskajmy fryzurę lakierem. Niektóre panie pryskają lakierem włosy mokre, aby jeszcze bardziej utrwalić. Nie jest to zalecane przy włosach słabych – taki zabieg może je dodatkowo osłabić.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 22285 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-zrobic-burze-lokow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435