Wieczorowe uczesanie kojarzy nam się przede wszystkim z misterną fryzurą. I, w istocie, często taka właśnie jest fryzura wieczorowa. Na szczęście istnieją takie upięcia i uczesania, które można zrobić samodzielnie dosłownie w kilka minut. Nie są skomplikowanie ani specjalnie trudne, nawet osoba, która nie posiada żadnych zdolności manualno-fryzjerskich, powinna je zrobić bez najmniejszych problemów. Do typowych wieczorowych fryzur zalicza się, oczywiście, kok. Istnieje wiele typów koka: od prostych i szybkich po nieco trudniejsze.
Wieczorowa fryzura z warkoczem-kłosem
Włosy przełóż na jedną stronę głowy. Następnie podzieli włosy na dwie części i wydzielaj z każdej z nich naprzemiennie – jedno pasmo z jednej strony zawijając na drugie, a następnie to samo zrób w drugą częścią włosów. Kiedy zakończysz robienie kłosa – zwiąż końcówkę cienką gumką recepturką. Końcówki spinki zegnij na kształt haczyka. Zawiń i zepnij w tak zwaną różę
Romantyczny kok
Na początek przeczesujemy włosy szczotką (najlepiej o miękkim włosiu), włosy ręcznie odgarniamy na bok i przeczesujemy. Następnie tuż przy linii twarzy podwijamy włosy i upinamy nisko za uchem, czynność powtarzamy przy linii karku z drugiej strony i podpinamy wsuwkami. Gumką ciasno spinamy włosy, wywijamy powstały kucyk i pryskamy lakierem, ponownie zwijamy i układamy w koczek. Podpinamy wsuwkami, a całość spryskujemy lakierem. Dla uzupełnienia możemy dodać kwiat lub palcami delikatnie porozsuwać zwinięte fragmenty koczka, aby nabrał on niesfornego wyglądu.
Przepiękny i elegancki kucyk
Na początek przeczesujemy włosy szczotką. Dzielimy je na cztery porcje – jedna na środki, dwie z boku oraz jedna z tyłu. Każdą z nich zaczesujemy do przodu, spryskujemy lakiem i zawijamy na wałek. Następnie odczekujemy chwilkę i ściągamy wałki, włosy tapirujemy warstwami, spryskując je od czasu do czasu lakierem. Całość zgarniamy kitkę i cierpliwie zaczesujemy do tyłu. Pożądany efekt spinamy gumką. Na koniec zawijamy pasemko z kitki na gumkę. Dodatkowym trickiem jest wykorzystanie suszarki do włosów oraz lakieru – daje to bardziej dynamiczny efekt. Dla urozmaicenia całości możesz wprowadzić opaskę do włosów – koniecznie z gumki.
Upięcie i podniesienie włosów
Na początek przeczesujemy włosy i wydzielamy tył, który będzie nadawał objętości fryzurze. Na samym przodzie pozostawiamy luźno opadające włosy. Wybrane tylne pasmo tapirujemy, spryskujemy lakierem i spinamy spinką w małego luźnego koczka. Resztę włosów zgarniamy do boku, podpinamy wsuwkami. Powstały szeroki kucyk podwijamy do środka na kształt banana i upinamy wsuwkami. Pozostawione górne pasmo zaczesujemy na tył i wpinamy do reszty koka. Z przodu formujemy niesfornie opadające włosy i spryskujemy lakierem. Dla uzupełnienia możemy wpiąć również dekoracyjne spinki z diamencikami i kwiatami.