Fryzury przejściowe dla zapuszczających włosy

Każda kobieta, która choć raz ścięła włosy na bardzo krótko, wie co trzeba przejść podczas ponownego zapuszczania. Problem ten dotyczy każdego rodzaju fryzur. Włosy gęste i grube ciężko się układają jako krótkie lun półdługie. Włosy cienkie mają częściej tendencje do kręcenia, które może wywołać choćby niewielka wilgoć, a przy włosach krótko ściętych nie wygląda to zbyt korzystnie. Najgorzej zapuszcza się włosy z bardzo króciutkiej fryzurki, tzw. męskiej. Włosy odrastają nierównomiernie, choć często wzmocnione. Warto wtedy wybrać się do fryzjera, który tak przytnie włosy, aby się układały. Trzeba jednak pamiętać, że przez kilka tygodni, a czasem nawet i miesięcy, włosy nie będą układać się idealnie.

Gdy zaczynasz zapuszczanie włosów od chłopięcej fryzury z nieco dłuższymi włosami na wierzchu i krótko ściętymi z tyłu, musisz upewnić się, że długość włosów z tyłu będzie zawsze dostosowana do długości z przodu. W przeciwnym razie możesz skończyć z plerezą na głowie. Fryzury pixie są dobrym punktem wyjścia, kiedy masz zamiar powrócić do długich włosów. Dzięki wycieniowanym włosom, przejściowe etapy stają się łatwiejsze do zaakceptowania na co dzień i dobrze wyglądają w dowolnej długości. Jeśli masz krótką fryzurę typu bob i chcesz zapuścić włosy, upewnij się, że wycieniujesz od czasu do czasu końce włosów. Zmniejsza to ich objętość na wysokości ucha. Końce cienkich włosów powinny jednak być wycieniowane zaledwie nieznacznie i ostrożnie.

Bardzo krótkie włosy wymagają niewiele pielęgnacji. Im dłuższe, tym więcej uwagi trzeba im poświęcić. Gdy będą już sięgać ucha, szczególnie końce długich włosów, dobrze zareagują na odżywkę po każdym myciu. Jak tylko zauważysz rozdwojone końcówki, obetnij je, poświęcając ok. 1 cm. Przy każdym trzecim myciu, stosuj odżywkę przeciw rozdwajaniu się końcówek.

Zanim w ogóle rozpoczniemy zapuszczanie włosów, trzeba o włosy zadbać. Po używaniu odpowiednich kosmetyków można zacząć kombinować z fryzurą. Każda z nas ma inne włosy, warto poszukać, poradzić się fryzjera. Na przykład mocne wystrzępienie końców i warstwowe cięcie pasm pozwalają zapuścić je bez problemu. Nieregularna linia włosów sprawi, że fryzura zawsze będzie wyglądała oryginalnie, a kosmyki trzeba będzie podcinać tylko raz na dwa miesiące. Dobrą opcją jest przedłużenie włosów. Obecnie istnieje kilka metod przedłużania, które nie są dla włosów inwazyjne, ponieważ ich nie obciążają. Upinaj włosy w ,,niedbałe” koki. Z pomocą kilku wsuwek i odrobiny wyobraźni nawet z kosmyków o zróżnicowanej długości możemy stworzyć fantazyjna fryzurę. Podkręcaj końce włosów, dzięki temu fryzura nie straci ładnej linii. Nie trzeba także zbyt często ich skracać, w ten sposób szybciej uzyskamy wymarzoną długość. Fryzura przejściowa nie musi źle wyglądać. Czasem wystarczy zrobić grzywkę, zmienić jej kształt albo kierunek uczesania.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 22219 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/fryzury-przejsciowe-dla-zapuszczajacych-wlosy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435